Kitap Satışı

Temsilcilik

 

 

Hakkımızda

“Uluslararası el-Mustafa Üniversitesi”

 

Rahman ve Rahim Allah’ın adıyla

İnsanoğlunun gerçek hayatı ve onu diğer varlıklardan ayıran özelliği; hiç şüphesiz ilim öğrenmesi, öğrendiklerini hayata geçirmesi ve sonra da öğrendiği bu ilim ve becerileri başkalarına aktarmasıdır.

Bu, Yüce Allah’ın, Peygamber efendimizin ve Ehlibeyt imamlarının ortak mesajıdır.

Öyle ki Yüce Rabbimiz Kuran-ı Kerim’de şöyle buyurmaktadır:

"Her toplumda bir grup, dini iyice öğrenmek için sefere çıksınlar ve sonra toplumlarına dönerek onları uyarsınlar ki böylece belki yanlış hareketlerden çekinirler." (Tövbe: 122)

Ve yine buyuruyor:

"Ey iman edenler! Allah ve Resulü size hayat verecek hakikatlere sizi davet ettiğinde ona icabet edin.." (Enfal: 24)

Peygamberimiz ve Ehlibeyt imamları;  insanları hurafelerden, efsanelerden, kuruntulardan ve karşı konulmaz dogmalara boyun eğmenin aşağılayıcılığından, Allah'tan gayrisine kul olmaktan, şeytanın ve nefsin esiri olmaktan kurtaran bir inanç sistemine çağırmaktadır.

Kuran’ın ve hidayet önderlerinin hedeflerini kendisine hedef seçen ve kendisini hem ilmi anlamda ve hem de manevi alanda yetiştirmek isteyenler; toplumun en faydalı insanlarıdır, zira insanları dine, Allah'a, Resul'e ve Ehlibeyt'e davet etmektedirler, bu davetin neticesinde de mümin zatlar oluşmaktadır.

"Bir okul açan, bin hapishane kapatır" derler.

İşte bunun içindir ki Uluslararası el–Mustafa Üniversitesi (جامعه المصطفی العالمیه); toplumuna ve kendisine faydalı fertler yetiştirmek, özellikle de genç neslimize doğru bilgileri vermek ve onlara ileriki hayatlarında olumlu yönde katkı sağlayacak faydalı beceriler kazandırmak adına, 1979 yılında İran’ın Kum şehrinde sosyal ve İslami ilimler alanında eğitim-öğretim çalışmalarına başlamıştır. Üniversitemizde 110 ülkeden otuz binden fazla öğrenci lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim görmektedir. Yine Üniversitemiz, Dünya İslam Üniversiteleri Federasyonu (FIUW) ile Asya, Okyanusya Üniversiteler Birliği (AJCU-EAO) ve UNESCO’ya bağlı Dünya Üniversiteler Birliği üyesidir.

Türkiye Temsilciliği

el-Mustafa Üniversitesi Türkiye Temsilciliği 2010 yılından itibaren Türkiye'de ilmi ve kültürel çalışmalarda bulunmakta ve bir çok üniversite ile işbirliği anlaşması imzalamış durumdadır.

Türkiye’deki Üniversiteler ile iyi işbirliği içerisinde olan Temsilcilik, ortaklaşa konferanslar, seminerler, webinarlar vb. ilmi çalışmalar yapmaktadır. Bunun yanı sıra öğrenci değişimi ile yabancı dil öğrenme, yurt dışında eğitim görme, önyargılarla mücadele etme ve farklı kültürleri tanıma fırsatları doğmaktadır.

el-Mustafa Üniversitesi Türkiye Temsilciliği’nin ülkemizdeki ilmi ve akademik çalışmalara bir diğer katkısı ise 2011 yılında yayın hayatına başlayan “el-Mustafa Yayınları” ve “Misbah Dergisi” olmuştur. Şuana kadar el-Mustafa Yayınları tarafından 50 eser Türkçemize kazandırılmış ve Misbah dergisi de 18. sayısı ile okurlarıyla buluşmuştur.

Hâlihazırda temsilcilik görevini Dr. S. Vahid Kaşanî yürütmektedir.

Allah’a ulaşma yolunda atılan bu küçük adımların Rabbimiz tarafından makbul ve İslami öğretilere susamışlara faydalı olmasını ümit ederiz.

 

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres: Basınköy Mah. Sözer Sk. Emirhan Apt. No: 3 Daire: 11 Bakırköy / İSTANBUL

Telefon:    +90 (212) 664 46 40

web: www.elmustafa.com.tr

e-posta: temsilcilik@elmustafa.com.tr

 

Sosyal Medya Hesaplarımız

Instagram :         www.instagram.com/temsilcilikelmustafa

Facebook:           www.facebook.com/almustafatemsilciligi

Youtube: www.youtube.com/channel/UC24UkTRIWvCklBFWamNRTeg/featured

 

 

 

ABOUT US

Al-Mustafa International University since 1979.

Al-Mustafa University as an international academic, Islamic and Howzawi institute and an institute carrying the title of the blessing last prophet, Mohammad (s.a), has set the followings as its chief activities, i.e. fulfilling the needs of the thirsty for knowledge and disseminating Islamic teachings.

The objectives of the university are:

1. Instructing jurists, researchers, teachers, disseminators and pious and committed Muslim thinkers

2. Clarifying and expanding the Quranic and Islamic viewpoints and disseminating Islamic theories, divine teachings and humanities knowledge

 

web: http://en.miu.ac.ir/

 

درباره ما

جامعة المصطفی العالمیه - تأسیس 1358

 

جامعة المصطفی العالمية نهادی علمي و بين المللي با هويت حوزه ای است که با هدف گسترش علوم اسلامی، انسانی و اجتماعی، با رويكرد آموزشی، پژوهشی و تربيتی، اهتمام دارد که انبوهی از داوطلبان را از سراسر گيتی تحت پوشش قرار دهد و فرصت كم نظيری براي تشنگان زلال معارف اسلامی و هدايت قرآنی در سراسر جهان فراهم آورد تا ضمن تربيت مجتهدان، عالمان و متخصصان پارسا و متعهد، به تبيين، توليد و تعميق تفكرات و انديشه های اسلامی و نشر و ترويج اسلام ناب محمدی همت گمارد.

در جامعة المصطفی العالمية رشته های اسلامی فقه، اصول فقه، قرآن، حديث، فلسفه، عرفان، اخلاق، كلام و تاريخ اسلام و در حوزه علوم انسانی نيز رشته ها و گرایش هایی همچون علوم تربيتي، حقوق، روان شناسي، اقتصاد، جامعه شناسی، علوم سياسی، بانكداری، ارتباطات، مديريت و زبان و ادبيات زبان های فارسی، عربی، انگلیسی، فرانسوی و روسی، با رويكرد اسلامي ارایه می شود.

 

Başvurularınız Bekliyoruz

Tüm Hakları Saklıdır © 2019    Web Tasarım   Acarnet