Kitap Satışı

Temsilci

Dr. S. Vahid Kaşani

Uluslararası el-Mustafa Üniversitesi Türkiye Temsilcisi

 

ÖZGEÇMİŞ

 

1977 yılında İran’ın Miyane şehrinde dünyaya gelen Dr. S. Vahid Kaşani, ilk ve orta öğrenimini Miyane’de tamamladı. Lisans bölümünü felsefe üzerine İran’ın Kum şehrinde bulunan Müfit Üniversitesi’nde, yüksek lisans bölümünü ise batı felsefesi üzerine aynı üniversitede tamamladı.

 

Doktora eğitimi de İslam Felsefesinde Hikmet-i Mütealiye Akımı üzerine aynı üniversitede tamamlamış ve doktora unvanını kazanmıştır.

 

1987’de öğretmen ve okutman eğitim grubu ve pratik eğitimler genel müdürü olarak 2008 tarihine kadar yöneticilik yapmış, bunun yanı sıra 1990’dan 2011 tarihine kadar aynı kurumda müfettişlik görevini de yerine getirmiştir.

 

2001 yıllarında Dr. S. Vahid Kaşani 11 yıl Kirmaniha İlimler Okulu’nda öğretim görevlisi olarak eğitim vermiş ayrıca Kısa Dönem Eğitimler ve Araştırma Fırsatları kurumu [Meşhed], Şehide Bintü`l Hüda Yüksek Eğitim Kurumu ve Farabi Perdis Üniversitesi’nde öğretim üyeliğinde bulunmuştur.

 

Dr. Kaşani iyi derecede İngilizce, Arapça, Farsça ve Türkçe bilmektedir.

 

2013 yılında Uluslararası El-Mustafa Üniversitesi seçkin öğretim üyesi olarak ödüllendirilmiştir. 1392 (2013)

 

Müfit Üniversitesi’nde 2010 yılında araştırma makalesinde “Kant ve Aristo`nun kategorilerinin mukayesesi” ve Zihin Dergisi “Tractatus`ta Anlamın Mimarisi” Dr.Kiyaşemşeki ile beraber makale çalışmalarında bulunmuştur. Yine Uluslararası El-Mustafa Üniversitesi Tez Danışmanlığında, Üniversite öğrencilerinin sunum ve tezlerinde danışmanlık yapmıştır.

 

Danışmanlık yaptığı Bazı Sunum ve Tezler:

 

- Kant Ahlakî Kanıtında Tanrı, Zehra Ziyaî, müşavir danışman, savunuldu.

 

- John Hick'in Dinî Pluralizminde Epistemolojik Temellerin İzahı ve Tenkidi, Nikbaht Vaizî, kılavuz danışman, savunuldu.

 

- Yirminci Yüzyılın İkinci Yarısında Batı Teolojisi ve Felsefesi Açısından Tanrı ve Şer Meselesi, Neslişah Başbu, kılavuz danışman, savunuldu.

 

- el-Havali Şerhine Göre Tevhid Meselesinde Akaid-i Tahavi'nin Tenkidi, Masume Muhammedî, kılavuz danışman, savunuldu.

 

- Nesefi'nin Ebubekir'in Halifeliğinin Haklılığına Dair Görüşünün Tenkidi, Hüsni Lateng, kılavuz danışman, savunuldu.

 

- Takiyuddin Nebhanî'nin İmametin Delillerine Reddine Dair Delillerinin Tenkidi, Sadıkî Feyyazî, kılavuz danışman, yazım aşamasında.

 

Uluslararası El Mustafa Üniversitesi öğretim üyesi olarak 2008 yılında Türkiye`nin Iğdır ili Ulema Cemiyeti ile itikadi meselelerde bilgiyi artırma adlı konferansa katılmış akabinde 2012 yılında Afganistan Herat ve Kabil milletvekillerini ve bazı medreseleri ziyaret edip Kabil de din dersi öğretmenlerine seminer vermiştir.

 

2015 yılında Viyana Üniversitesine ve bazı Avrupa bilim merkezlerine bir dizi ziyaretlerde bulunmuştur.

 

Evli ve iki çocuk babası olan Dr. Kaşani 2018’den bu yana el-Mustafa Üniversitesi Türkiye Temsilciliği görevini yürütmektedir.

Başvurularınız Bekliyoruz

Tüm Hakları Saklıdır © 2019    Web Tasarım   Acarnet