Rahmet Peygamberi ve İslamî Vahdet Programına Davet

 • 30 Ekim 2020
  Rahmet Peygamberi ve İslamî Vahdet Programına Davet

   

   

  Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (saa) ve Ehl-i Beyt İmamlarının altıncısı İmam Cafer-i Sadık’ın (as) kutlu doğumları münasebetiyle Merhum İmam Humeynî tarafından ilan edilen Vahdet Haftası tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de bir dizi etkinliklerle kutlanmaktadır.

   

  Bu etkinlikler kapsamında Uluslararası el-Mustafa Üniversitesi Türkiye Temsilciliği tarafından, internet üzerinden online ilmi seminerler ve Kur’an gecesi düzenlenecektir.

   

  “Rahmet peygamberi ve İslamî vahdet” başlıklı webinarların ilki 01 Kasım Pazar günü saat 20:00’de gerçekleşecektir. Toplantının konuşmacıları şöyledir:

   

  Ehlibeyt Âlimleri Derneği Başkanı Sayın Kadir Akaras, el-Mustafa Üniversitesi Türkiye Temsilcisi Sayın Dr. S. Vahid Kaşanî, Gürcistan Müslüman İdaresi Başkanı Sayın Ramin İgidov.

   

  02 Kasım Pazartesi günü aynı saatte yapılacak 2. oturumun konuşmacılar ise;

   

  Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sayın Akif Koç ve Azerbaycanlı Ehlibeyt Âlimlerinden Araştırmacı-Yazar Sayın İlgar İbrahimoğlu olacaktır. 

   

  03 Kasım Salı günü ise yine saat 20:00’de “Kur’an Gecesi”düzenlenecektir. Programın konuşmacısı Sayın Mikail Gürel olacaktır ve daha sonra Türkiye, İran, Tanzanya ve Afganistan’dan karilerin Kur’an tilaveti ile Tevaşih grubunun icrası gerçekleşecektir.

   

  Programlar Adobe Connect uygulaması üzerinden yapılacaktır. Bunun için öncelikle bilgisayarınıza, telefonunuza veyahut tabletinize Adobe Connect uygulamasını yükleyip daha sonra aşağıdaki linki girmeniz yeterlidir.

   

   

  https://vc.miu.ac.ir/egitim-2


   


Tüm Hakları Saklıdır © 2019    Web Tasarım   Acarnet