el Mustafa üniversitesinden kabil saldırısını kınama mesajı

 • 12 Kasım 2020
  el Mustafa üniversitesinden kabil saldırısını kınama mesajı

  Rahmân ve rahîm olan Allah'ın adıyla

   

  Kabil Üniversitesi’ne düzenlenen terör saldırısı sonucunda onlarca öğretim görevlisi, öğrenci ve üniversitede bulunan birçok insanın hayatını kaybedip yaralanması; doğruluğu kendisine ilke edinen yürekleri ve hür vicdanları derinden üzmüştür.

  DAEŞ Terör Örgütü’nün üstlendiği bu bombalı ve silahlı saldırıda, günahsız insanların kanları bir kez daha toprağa dökülmüş, İslam dünyasının birliğinden rahatsız olan bu kirli ellere yine masumların kanı bulaşmıştır.

  Bu eylemin sorumluları, birçok farklı cephede ardı ardına aldıkları yenilgileri hazmedemeyip, Afganistan toplumu arasında bir kez daha ayrılık tohumları ekmek ve halkı bölmek peşindedirler. Hiç şüphesiz bu tür eylemler, barışı sağlama ve asayişi kontrol altına alma bahanesiyle Afganistan'da varlığını sürdüren yabancı güçlerin yaptıkları bir plandır.

  Küresel güçlerin kuklası olan bu terör örgütleri, özellikle İslam ülkelerinde ilim yolunda hareket eden ve kültürlü bir toplum inşa etmek isteyen zümreye ait kitlelerin her daim karşısına dikilmiş ve bu sefer de akılcılığın, adaletin ve insanlığın sınırlarını ihlal ederek bağnaz kimliklerini bizlere göstermişlerdir.

  Bu tür kanlı eylemler, şüphesiz başta Afganistan olmak üzere bölgede ve dünyada barış ve istikrara vurulmak istenen darbelerdir.

  Uluslararası el-Mustafa Üniversitesi bu kanlı terör saldırısını şiddetle kınamakta, yüreği dağlanmış ailelere başsağlığı sunmakta ve yaralıların tezlikle şifa bulmasını ümit etmektedir. Öte yandan Uluslararası el-Mustafa Üniversitesi bu tür eylemlerin durdurulmasının tek yolunu, bölgedeki terörizm ve insanlık dışı düşünceleri destekleyen aşırı gruplarla mücadelede görmekte ve bu trajik olayların önemli nedenlerinden biri olan yabancı güçlerin Afganistan'dan derhal çekilmesi gerektiğini bir kez daha vurgulamaktadır. 

  Uluslararası el-Mustafa Üniversitesi


Tüm Hakları Saklıdır © 2019    Web Tasarım   Acarnet