Kitap Satışı

el-Mustafa Temsilciliğinden Teşekkür Mesajı

 • 04 Mart 2024
  el-Mustafa Temsilciliğinden Teşekkür Mesajı

  Uluslararası el-Mustafa Üniversitesi Türkiye Temsilciliği, son beş yıl içerisinde Türkiye, İran, Gürcistan, Azerbaycan ve Avrupa'dan akademisyenlerin katılımıyla İslamî ve beşerî bilimler alanında altmışa yakın bilimsel seminer ve iki uluslararası konferans düzenlemiştir.

  Bu ilmi çalışmaların temel amacı; kıymetli düşünürlerin Kur'ân, hadis, kelam, felsefe ve tarih alanında yeni fikir ve teorilerle, birlikte tartışabilecekleri ve birlikte düşünebilecekleri bilimsel bir söylem ve akış oluşturmalarıdır.

  İşte bu doğrultuda, geçtiğimiz yıllarda “Kur’an Açısından Güncel Mes’elelere Çözümler” ve "Molla Sadra Felsefî Düşünceleri” konferanslarını gerçekleştirmiştik.

  Hamdolsun bu hafta ise “Uluslararası Mehdeviyet Konferansı”nı düzenledik.

  Öncelikle her iki günde konferansımıza yoğun ilgi gösteren, soruları ve aktif katılımları ile konferansı zenginleştiren çok değerli katılımcı hanımefendilere ve beyefendiler teşekkürlerimi sunarım.

  Yine bu konferansın düzenlenmesinde emeği geçen herkese, özellikle de bu gibi ilmi çalışmalarda desteklerini bizden hiçbir zaman esirgemeyen Uluslararası el-Mustafa Üniversitesinin saygıdeğer rektörü Prof. Dr. Ali Abbasî hocamıza şükranlarımı sunarım.

  Ayrıca konferansımıza katılan el-Mustafa Üniversitesi rektörü yardımcısı ve Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Muhsin Kamberi hocamıza katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum.

  Aynı şekilde bu konferansımıza konuşmacı olarak katılan çok değerli üstadlarımız ve hocalarımız:

  Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden Sayın Prof. Dr. Hayri Kırbaşoğlu’na

  el-Mustafa Üniversitesi Öğretim Üyelerinden Sayın Prof. Dr. Muhammed Taki Subhanî’ye

  Araştırmacı-yazar Sayın İslam Özkan’a

  Ve Ehlibeyt Alimleri Derneği Başkanı Sayın Kadir Akaras hocamıza teşekkürlerimi sunuyorum.

  Yine kendilerinden çokça istifade ettiğimiz:

  Süleymaniye Vakfı Başkanı Sayın Prof. Dr. Abdulaziz Bayındır

  el-Mustafa Üniversitesi Öğretim Üyelerinden Sayın Prof. Dr. İzzuddin Rızanejad

  Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden Sayın Prof. Dr. Mehmet Evkuran ve Edyan-Mezahib Üniversitesi Öğretim Üyelerinden sayın Doç. Dr. İmdat Turan’a katılımlarından ve konuşmalarından dolayı çok teşekkür ederim.

  Rabbimiz ilim yolunda yapılan bu hizmetleri hepimizden kabul etsin.

   

  S. Vahid Kaşanî

  el-Mustafa Üniversitesi Türkiye Temsilcisi


Tüm Hakları Saklıdır © 2019    Web Tasarım   Acarnet