Kitap Satışı

el-Mustafa’dan İbrahim Reisî ve Beraberindekilerin Şehadeti Nedeniyle Tesliyet Mesajı

 • 20 Mayıs 2024
  el-Mustafa’dan İbrahim Reisî ve Beraberindekilerin Şehadeti Nedeniyle Tesliyet Mesajı

   

  Rahman ve Rahim Allah'ın adıyla

   

  إِنَّا لِلَّٰهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعُونَ

   

  Ömrünü İslam ve Müslümanlara hizmete adayan, Hakk’a ve halka hizmet noktasında yorulmak bilmeyen İran İslam İnkılabı’nın Cumhurbaşkanı Sayın İbrahim Reisi ve beraberindekilerin şehadet haberi bizleri derinden üzmüştür.

   

  Ayetullah Reisi, İmam Rıza’nın muhlis hadimlerinden, Velayet-i Fakih makamının sadık yaranlarından ve İslam düşmanlarının, özellikle de Siyonistlerin planlarını alt üst eden mücahitlerden biri idi.

   

  Yine Tebriz halkı tarafından çok sevilen Ayetullah Al-i Haşim, özellikle son aylarda Amerikan-Siyonist planları bozan İran Dışişleri Bakanı Emirbdullahiyan ve beraberindekiler bu kazada şehit olmuşlardır.

   

  Dostları üzen, düşmanları sevindiren bu acı hadise; her ne kadar bir kayıp gibi gözükse de Öz Muhammedî İslam'a inanan müminlerin zaferi için bir muştu, gelecek nesillerin ışık kaynağı ve İslam İnkılabı’nın kalıcılığının belgesidir.

   

  Tüm bu azizlerin şehadetlerini başta Mevlamız İmam-ı Zaman olmak üzere, naibi Rehberimiz S.  Ali Hamaneî'ye, aziz İran halkına, şehitlerin saygıdeğer ailelerine, geride kalanlarına ve tüm sevenlerine tesliyet arz ederiz.

   

  el-Mustafa Üniversitesi Türkiye Temsilciliği

  İstanbul

  20.05.2024


Tüm Hakları Saklıdır © 2019    Web Tasarım   Acarnet