Kitap Satışı

el-Mustafa’dan Filistin Direnişine Destek Mesajı

 • 16 Ekim 2023
  el-Mustafa’dan Filistin Direnişine Destek Mesajı

  Uluslararası el-Mustafa Üniversitesi’nin Filistin topraklarında cereyan eden özgürlük hareketi için yaptığı açıklama şöyledir:

   
  Rahman ve Rahim Olan Allah’ın Adıyla

  وَلَيَنْصُرَنَّ اللّٰهُ مَنْ يَنْصُرُهُۜ اِنَّ اللّٰهَ لَقَوِيٌّ عَز۪يزٌ

  “…Allah, kendisine yardım edene mutlaka yardım eder; şüphe yok ki Allah, kuvvetlidir, üstündür.” Hac / 40 

   

  Zulme doymayan Siyonist Rejim’in seksen yıla yakın Filistin topraklarındaki işgali ve Filistin halkına karşı yapılan affedilemez zulmü, milyonlarca masum insanın yerinden yurdundan edilmesi, bugün on yıllarca evsiz barksız kalan Filistin halkının canı pahasına olan tepkisine neden olmuştur.


  Bebek katili Siyonistlerin her gün saldırılarına maruz kalan, geçmiş nesillerinin anavatanlarında yaşama hasreti çektiği Filistin’in asıl sahipleri, zulme karşı meşru mücadele olarak bugün ayağa kalkıp kendi hakları olan anavatanlarını geri alma çabası içindedirler.
  Küresel Siyonizm ile derin bağları olan hâkim sistemin medya imparatorluğu bu hikâyede yine zalimin ve mazlumun yerini değiştirmeye yönelik çalışacağı kuşkusuzdur. Sabra ve Şatilla’nın katilleri cinayetlerini sürdürebilmek için dünya kamuoyunu kandırmaya devam etme çabasındalar.


  Tıpkı geçtiğimiz yıllarda gasıp İsrail rejiminin yıkılacağına dair açıklamalarda bulunan Devrim Lideri Ayetullah Seyyid Ali Hamaneî (Allah uzun ömürler versin) geçtiğimiz günlerde de Siyonist rejimin çöküş sürecinin artık durdurulamaz bir şekilde başladığını dile getirdiler. Gaspçı yapay rejimin çöküşü yakındır zira zulüm asla kalıcı olmamıştır. Elbet bir gün gelecek ve bu zulmün kurucuları ilâhî adaletin huzurundan önce zulme karşı direnen mücahitler karşısında işledikleri bu zulmün ve cinayetin sonuçlarına katlanıp cevap vermek zorunda kalacaklardır.


  Bu arada, bu kanser tümörü ile ilişkileri normalleştirme sürecine giren az sayıda devletin boş çabası da gözden kaçmamaktadır. Devrim lideri aziz rehberimizin de buyurduğu gibi normalleşme sürecine girenler yanlış ata oynamakta olup bu Amerikan projesini onaramayacaklardır. Bu projede ısrarcı olmak, özgür dünya Müslüman halkların geniş çaplı itirazlarına neden olacak ve Siyonist rejimle ilişkilerin normalleşmesini destekleyenlerin konumlarının daha da zayıflamasını beraberinde getirecektir.
  Uluslararası el-Mustafa Üniversitesi tüm dünyada zulüm karşıtlığına yönelik çok yönlü desteğini bir kez daha duyururken zulümden arınmış kalıcı bir barışı arzular. Bugün zulmün, adaletsizliğin ve şiddetin dolu olduğu dünyada tüm semâvî dinlerin vaadi olan hak ve adaletin hâkim olmasıyla eşitliğin, insanlığın, liyakatin, saflığın ve kardeşliğin dolu olduğu bir dünyaya dönüşmesini arzularız.

   

  Uluslararası el-Mustafa Üniversitesi


Tüm Hakları Saklıdır © 2019    Web Tasarım   Acarnet